SYSTEM WODOCIĄGOWY OŁAWY NA MIARĘ XXI WIEKU

Dzisiaj, tj. 24 listopada 2015 r. dokonano uruchomienia nowej magistrali wodociągowej, która będzie dostarczać wodę do naszego miasta. Wspólnego, uroczystego otwarcia zasuwy łączącej magistralę z siecią wodociągową Oławy dokonali: Burmistrz Miasta Oława – p. Tomasz Frischmann, Pan Roman Kaczor oraz Prezes ZWiK – Krzysztof Pękala.

Od tej chwili pewność, bezpieczeństwo i jakość dostawy wody dla Oławy nabrały nowego wymiaru. Dotychczasowe skutki awarii istniejącej magistrali były odczuwalne przez wszystkich odbiorców wody. System zaopatrzenia miasta opierał się na rozwiązaniach
z lat 70 rozbudowywanych i modyfikowanych inwestycjami z lat 90. Obecnie, dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych, w ciągu ostatnich 5 lat, ZWiK diametralnie przebudował system dostarczania wody. Wybudował ok. 23 km nowych sieci wodociągowych, zmodernizował 5 studni głębinowych, uruchomił 5 dodatkowych studni i wybudował drugi zakład uzdatniania wody przez co zwiększył dwukrotnie możliwości jej ujęcia, uzdatniania i dostawy. Wszystkie obiekty zostały wyposażone w nowoczesny system awaryjnego zasilania w energię elektryczną oraz zdalny system sterowania i monitoringu.

Zaprojektowana i wybudowana przez ZWiK magistrala długości 3,7 km i średnicy 400/315 mm stała się dopełnieniem tych inwestycji i obecnie to ona stała się główną „autostradą” poprzez, którą woda dociera do naszych kranów.

Działania te spowodowały, że oławianie mogą być pewni dostawy wody w wymaganej ilości i pod stabilnym ciśnieniem, a to sprawia, że dzisiaj system zapewnienia dostawy wody jest mocnym atutem Oławy, który wraz z doskonałą jakością Oławskiej Średniozmineralizowanej wyróżnia ją na tle innych miast.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.