Opublikowany: 29, listopad, 2012, przez: Piotr Kusiak

Awaria na magistrali wodociągowej DN 500

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie informuje, iż w miejscowości Groblice wystąpiła poważna awaria na magistrali, średnicy 500 mm, doprowadzającej wodę dla miasta Oława z ujęć wody we Wrocławiu na Mokrym Dworze. W godzinach porannych służby ZWiK Sp. z o.o. w Oławie odcięły zasilanie magistrali i przystąpiły do usuwania awarii.
Jeszcze 10 lat temu magistrala Wrocław – Oława była jednym z podstawowych źródeł zasilania miasta Oławy w wodę. Skutki awarii byłyby dotkliwe dla mieszkańców naszego miasta. W chwili obecnej, dzięki zrealizowaniu w bieżącym roku inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, dwukrotnie zwiększono wydajność ujęć wody na terenie aglomeracji Oławy i rozbudowano Stację Uzdatniania Wody w Nowym Otoku. Dzięki temu zapotrzebowanie zostanie pokryte z ujęć własnych i skutki awarii nie powinny być zauważalne dla oławian.

 Awaria została usunięta. Wznowiono dostawę wody o godzinie 13:00

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.