Opublikowany: 25, kwiecień, 2024, przez: Grzegorz Zienkiewicz

Młodzi ekolodzy z wizytą na miejskiej oczyszczalni ścieków w Oławie

Z okazji Światowego Dnia Ziemi gościliśmy na miejskiej oczyszczalni ścieków w Oławie grupę dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach. Dzień Ziemi jest akcją prowadzoną corocznie wiosną. Jej celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i uświadomienie wszystkim jak kruchy jest nasz ekosystem oraz jak należy chronić i dbać o środowisko.

Goszczeni przez nas uczniowie w liczbie około 40 osób realizują ogólnopolskie ekoprojekty: „Ekolekcje w ławce i na trawie” oraz EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły”. Na naszym obiekcie mieli oni sposobność zapoznać się ze stosowaną technologią oczyszczalni oraz podejrzeć jak wygląda proces oczyszczanie ścieków do postaci wody, którą można zrzucić bezpiecznie do środowiska.

Na terenie oczyszczalni udostępniliśmy do obejrzenia nasz wóz techniczny do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji sanitarnej oraz kamerowóz przedstawiając technikę kamerowania rurociągów. Wszystkich gości obdarowaliśmy firmowymi upominkami.

Poniżej przedstawiamy fotorelację w wizyty młodych ekologów:

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.