Opublikowany: 14, listopad, 2014, przez: Grzegorz Zienkiewicz

ZWiK na Piątkę

Z wielką satysfakcją informujemy, że oławskie wodociągi, po raz piąty, uzyskały zapewnienie  dofinansowania do planowanych i wykonywanych już inwestycji.

Tym razem, ZWiK Sp. z o.o. w Oławie otrzyma z Unii Europejskiej dodatkowo blisko 1,2 mln zł do zadań wartości 5,7 mln zł. Środki umożliwią sfinansowanie budowy wodociągów i kanalizacji w ulicach: Borsuczej, Wilczej, Serdecznej, Łagodnej oraz wodociągów w ulicach: G. Zapolskiej, Lema i Wiśniowej wraz z ukończeniem strategicznego, z punku widzenia pewności dostaw do południowych rejonów Oławy, wodociągu od zakładu uzdatniania wody w Nowym Otoku do ulicy Gazowej.

Przypominamy, że w 2008 r. nasza Spółka podjęła się przeobrażenia miejskiego systemu zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków. Dzięki sprawnej realizacji 20 kontraktów, w których wykonawcami były firmy wybierane w drodze indywidualnych przetargów publicznych, Oława doświadczyła niezwykłego skoku technicznego do najwyższych, europejskich standardów. Dzięki temu, z dumą możemy pochwalić się, że niemal w każdym rejonie miasta istnieje możliwość dostępu do wody i odbioru ścieków. Sytuuje to Oławę na szczycie najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sanitarną, miast w kraju.

Zapewnione dofinansowanie umożliwi obecnie wykonanie 9 dodatkowych kontraktów, których tym razem, podjęliśmy  się realizacji własnymi siłami. Wartość wszystkich inwestycji to ponad 78 mln zł. Biorąc pod uwagę przyjęty w firmie sposób realizacji inwestycji ZWiK otrzyma dofinansowanie wraz ze zwrotem podatku Vat w wysokości blisko 45 mln zł. Nie udałoby się zdobyć tak wiele, gdyby nie wysoka aktywność Pana Posła Romana Kaczora, który z prawdziwą troską o nasze miasto i z zaangażowaniem wspiera naszą Spółkę w staraniach o otrzymanie środków unijnych. Również w listopadzie, głównie dzięki determinacji Pana posła, otrzymaliśmy nowoczesny pojazd specjalistyczny do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji. Samochód ten został wymalowany w oryginalny i atrakcyjny sposób w oparciu o projekt wybrany w drodze konkursu wśród dzieci i oławskiej młodzieży szkolnej. Ten, niezwykle zaawansowany technicznie pojazd, będzie często widoczny podczas pracy na ulicach naszego miasta i będzie świadczył o wysokiej jakości naszych usług.

Działania i ilość prowadzonych przez nas inwestycji powoduje, że nasza firma jest obecnie rozpoznawalną marką w Oławie. Cieszymy się z uzyskanego dofinansowania i dziękujemy w szczególności Panu posłowi Romanowi Kaczorowi i Panu Burmistrzowi Franciszkowi Październikowi za ich pomoc dzięki, której efektywnie dbamy o środowisko naturalne i sukcesywnie poprawiamy standard życia Oławian.

 2014 10 30 Konferencja ZWiK

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.