Opublikowany: 22, wrzesień, 2023, przez: Jacek Mruklik

Strefa Relaksu przy ul Sportowej

Z przyjemnością informujemy, iż od ponad 6 lat regularnie współpracujemy z Akademią Sztuk Pięknych im. Edwarda Gepperta we Wrocławiu. Prace w tym zakresie, dotyczące współpracy z ASP jak i nad tym konkretnym projektem Strefy Relaksu przy ul. Sportowej, z ramienia Spółki koordynuje Pani Liliana Galle. W 2020 r. zorganizowaliśmy konkurs wśród studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Edwarda Gepperta we Wrocławiu na koncepcję kurtyn zamgławiających dla 5 lokalizacji w Oławie, m.in. Strefę Relaksu przy ul. Sportowej. Komisja konkursowa przyznała nagrodę dla tej lokalizacji studentce Wiktorii Julii Wieczorek.

Sukcesywnie realizujemy projekty kurtyn dla lokalizacji, które były objęte konkursem. Pierwszą kurtyną, którą zamontowaliśmy według projektu studentki Karoliny Ceremugi, była kurtyna przeznaczona dla lokalizacji przy Skateparku, z której przyjaznego działania możemy się cieszyć od ubiegłego roku. Kolejna kurtyna studentki ASP we Wrocławiu – Natalii Piksy, która zwyciężyła w konkursie dla lokalizacji na Skwerze Adama Wójcika w Oławie, zostanie zamontowana niebawem na tym skwerze, bo prace budowlane dobiegają już końca.

Przy realizacji kurtyny na łączniku przy ul. Sportowej poszlismy o krok dalej, tak aby podświetlona nocą kurtyna stała w centrum kolejnej Strefy Relaksu dla mieszkańców Oławy, aby mieszkańcy mogli się cieszyć z przebywania w „ładnym i przyjaznym miejscu”.

I tak powstała koncepcja skweru, na którym zaplanowaliśmy:

 1. nowe chodniki z kostki betonowej z rampą dla wózków,
 2. miejsce z grą podwórkową w klasy na bezpiecznych matach dla naszych najmłodszych mieszkańców,
 3. dla odpoczynku przechodniów 4 ławeczki parkowe, okrągłą betonową ławkę, w której w centralnej części będę rosły pachnące azalie wielkokwiatowe,
 4. w ramach urozmaicenia dodatkowo 4 duże betonowe donice z roślinami,
 5. znany już naszym mieszkańcom z innych lokalizacji  zdrój uliczny do picia Oławskiej Średniozmineralizowanej,
 6. stojak na rowery,
 7. 4 betonowe kosze na śmieci,
 8. odwodnienie liniowe,
 9. z uwagi na zalegające w tym miejscu pozostałości budowlane, cegły, gruz, wymieniliśmy grunt pod nasadzenia,
 10. sterowany automatycznie system nawadniania,
 11. rabaty z drzewami, krzewami i różnymi roślinami kwitnącymi o różnych porach roku  (m.in. lawendy, tawułki japońskie, bzy czarne, azalie wielkokwiatowe) w ilości ok. 250 szt. ,
 12. ponadto w ramach prac wymieniliśmy wiele przyległych obrzeży trawnikowych, krawężników a także na nowo ułożyliśmy chodnik.

Prace na skwerze zostały zakończone. W ramach współpracy nasadzeń roślin dokonali pracownicy ZDMiZ w Oławie. W dniu dzisiejszym zostanie podłączone poidełko z wodą. Mieszkańcy mogą już korzystać z przygotowanej dla Nich Strefy Relaksu. Planujemy jeszcze w najbliższych 2 tygodniach dokonać nasadzeń roślin, trawy, na środkowym pasie łącznika przy ul. Sportowej, który na ten moment został uporządkowany.

Kurtynę zamgławiającą wykonaliśmy wg koncepcji studentki Wiktorii Julii Wieczorek. Podobnie jak pozostałe nasze kurtyny w mieście, działa pracując w automacie przy spełnionych odpowiednich warunkach, przede wszystkim odpowiednio wysokiej temperaturze powietrza (pow. 25 st. C) oraz przy wykryciu ruchu w okolicy kurtyny.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej oraz z pozostałych naszych stref relaksu, które znajdują się przy Skateparku w parku miejskim, na placu przy ul. Młyńskiej oraz przy skrzyżowaniu ulic Iwaszkiewicza/Zacisznej. Z satysfakcją powiadamiamy, iż niebawem zbudujemy kolejne o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy.

 

 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.