Opublikowany: 22, styczeń, 2019, przez: Grzegorz Zienkiewicz

Wzrosło o 89 zł, ale spadło o 15 zł

38% wzrost kosztów dostarczania wody i odbioru ścieków z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej

Wobec pojawiających się w mediach informacji o wejściu w życie ustawy, dzięki której przyszłoroczne ceny prądu zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie Spółka informuje, iż przed jej wejściem  w ubiegłym roku wzrost cen energii elektrycznej skutkował 45% zwiększeniem kosztów dostarczania wody i odbioru ścieków dla odbiorców na terenie Gminy Miejskiej Oława (wzrost o 89 zł/MWh).

Dzięki ustawie obniżono akcyzę za 1 MWh energii elektrycznej o 15 zł (tj. z 20 zł do 5 zł). Powyższe, jednakże nie zniwelowało całego, rekordowego wzrostu ceny energii i nadal mamy do czynienia z rekordowym wzrostem cen energii rzędu 38%.

Obecne koszty dostarczania wody i odbioru ścieków spowodowane wzrostem ceny prądu są więc nadal wyższe niż skalkulowane przez Spółkę w marcu 2018 r. we wniosku taryfowym na okres 3 lat. Taka sytuacja wystąpiła pierwszy raz w 8 letniej historii zakupów przez Spółkę energii elektrycznej na wolnym rynku.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.