Opublikowany: 10, kwiecień, 2020, przez: Grzegorz Zienkiewicz

ZWiK Sp. z.o.o. w Oławie wspomaga miasto w walce z koronawirusem

Za pomocą specjalnie przygotowanego pojazdu ulice Oławy są dezynfekowane roztworem opracowanym przez laboratorium wodno – ściekowe Spółki.

Roztwór, stworzony na bazie podchlorynu sodu jest rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego do walki z koronawirusem SARS-CoV-2 zgodnie z Zaleceniami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w pierwszej kolejności pojazd został skierowany do działania w teren o potencjalnie największym zagrożeniu, tj. w okolice Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie.

Przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa dzisiaj przeprowadzono dezynfekcję powierzchni parkingu przed szpitalem.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dezynfekcja odbywać się będzie w czasie kiedy w miejscach publicznych nie będzie innych osób. Dla zwiększenia bezpieczeństwa osoby przeprowadzające prace są odpowiednio zabezpieczone.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.