Opublikowany: 17, czerwiec, 2013, przez: Piotr Kusiak

ZWiK znów na fali

Oławski ZWiK znów triumfuje w zawodach w pływaniu na byle czym.


Po ubiegłorocznym sukcesie na „Pływaniu na byle czym” na Pianie Bosmana i w „Co ma płynąć nie utonie” w Augustowie tym razem drużyna piratów w składzie  Katarzyna Brakoner,  Piotr Kusiak, Janusz i Szymon Gęsior, Łukasz Cichoń ze swoją Pomarańczową Perłą wyruszyła na podbój Legnicy. W zabawie pod nazwą „Spływ na samoróbkach”, organizowaną po raz 15 w Legnicy na rzece Kaczawie wzięła udział rekordowa liczba aż 20 ekip. Podstawowymi założeniami zabawy była przede wszystkim oryginalność, pomysłowość i dobry humor. Wśród innowacyjnych pomysłów znalazł się m.in. pływający traktor, płukacze złota,  Parastatek oraz Titatnic.

Wybudowany z rur kanalizacyjnych PVC okręt o chwytliwej nazwie „Pomarańczowa Perła” swój rejs rozpoczął z odległej o ok. 1,5 km od przystani. Piracka szarża oławskich korsarzy, wśród ogłuszających salw armatnich, w zasłonie pirackiej mgły wytworzonej przez race dymne w okrzykach bojowych przedarła się ku aplauzie zgromadzonej licznie publiczności, zdobywając u celu dwie nagrody, trzecie miejsce w kategorii generalnej na oryginalny pomysł oraz zaszczytną główną nagrodę wiwatującej  publiczności. .

Organizatorem spływu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Relacja z ww. wydarzenia dostępna jest na portalu www.youtube.pl oraz stronach organizatorów.

Załoga ZWiK i Pomarańczowej Perły serdecznie dziękuje mieszkańcom za miłą atmosferę oraz organizatorom za zaproszenie.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.