Budowa komory pomiarowej wody na pl. Zamkowym

ZWiK Sp. z o.o. w Oławie przystąpił do realizacji kolejnego zadania inwestycyjnego związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa dostawy wody do prawobrzeżnej (względem rzeki Oława) części miasta, tj. budowy sieci wodociągowej od mostu na rzece Oława przy ul. Strzelnej do pl. Zamkowego wraz z budową komór pomiarowych. Jest to inwestycja ujęta w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych będących w posiadaniu ZWiK Sp. z o.o. w Oławie na lata 2018-2023. Niniejsze przedsięwzięcie obejmuje budowę zakończonej w rejonie mostu przy ul. Strzelnej sieci wodociągowej o średnicy Dn 225 mm do pl. Zamkowego. W ramach inwestycji wykonane zostaną dwie komory pomiarowe – przy ul. Wł. Andersa i na pl. Zamkowym, w których umieszczone będą urządzenia monitorujące jakość, ilość i ciśnienie przepływającej wody.

W związku z koniecznością posadowienia betonowego zbiornika komory, w celu minimalizacji zakłóceń komunikacyjnych, w godzinach nocnych w dniu 16.10.2018 r. na pl. Zamkowym prowadzone będą prace z użyciem dźwigu. Prosimy o niezastawianie pojazdami mechanicznymi ulicy i chodnika przy placu Zamkowym 15-22 od godz. 19 w dniu 15.10.2018 r. (tj. poniedziałek) do godz. 8 w dniu 16.10.2018 r. (tj. wtorek). Przepraszamy mieszkańców za uciążliwość i powstały hałas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z montażu komory w dniu 16.10.2018 r.:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia 12.10.2018 r.:

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.