Druga oławska „aorta wodna” już jest!

Szanowni Państwo!

      Wykorzystanie funduszy unijnych w realizację Projektu pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście Oława” pozwoliła nam na sprawne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego obejmującego uruchomienie 5 dodatkowych studni głębinowych, podwojenie zdolności zakładu uzdatniania wody jak i zainstalowanie własnego systemu awaryjnego zasilania w energię elektryczną.

      Obecnie, realizując kolejny etap zwiększania dostępu do miejskiego systemu zaopatrzenia w wodę, zakończyliśmy budowę magistrali wodnej o długości ok. 3,8 km. Magistrala, oprócz zaopatrzenia w wodę przyległych do jej trasy przebiegu obszarów, stała się dodatkowym zasilaniem systemu wodociągowego naszego miasta. Woda z zakładu uzdatniania w Nowym Otoku będzie dostarczana do systemu wodociągowego od południowych rejonów Oławy. Tym samym uruchamiamy alternatywną „autostradę” dla jej dostawy zapewniając wszystkim odbiorcom stabilne ciśnienie oraz wymaganą ilość w okresach największego zużycia oraz minimalizując skutki awarii i ograniczeń w jej dostawie z tego powodu.

      Fizyczne uruchomienie magistrali wraz z jej spięciem z systemem sieci wodociągowej, planujemy rozpocząć w dniu 24 listopada br. Operację, która będzie polegała na wyrównywaniu ciśnienia wody w nowej magistrali z ciśnieniem w obecnej sieci, chcemy przeprowadzić w sposób wprost niezauważalny i nieodczuwalny dla Państwa i z tego względu proces ten będziemy realizować stopniowo, wydłużając go w czasie. Wiele prac prowadzonych będzie w okresie nocnym. Będzie to pierwsza w historii Oławy tego typu operacja.

     Z uwagi na zmianę kierunków przepływu wody w sieciach informujemy, iż mogą wystąpić jej przebarwienia. Zapewniamy, że dokładamy najwyższej staranności w przygotowaniach do sprawnego wykonania tego zadania, jednakże z uwagi na skalę wprowadzanych zmian, uprzejmie prosimy o cierpliwość i o uważne korzystanie z wody w tym czasie. Zaobserwowane ewentualne zakłócenia prosimy zgłaszać do naszego Biura Obsługi Klienta, czynnego w godzinach od 7:00 do 15:00 pod nr tel. 71 303 95 30 lub 71 303 95 37 bądź pod całodobowy numer 994.

                           AORTA

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.