Fotorelacja z Drzwi Otwartych w ZWiK 2017

Z wielką satysfakcją przedstawiamy Państwu relację z  Drzwi Otwartych w ZWiK 2017, które odbyły się w dniach 19 i 20 maja br.

W pierwszym dniu, tj. 19 maja br., na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Rybackiej 31 odwiedziło nas blisko 400 gości. Na teren oczyszczalni ścieków zaproszone dzieci z oławskich szkół dowoził specjalnie wynajęty na ten cel autobus. Wszystkim uczestnikom Drzwi Otwartych, pokazaliśmy główne obiekty i urządzenia oczyszczalni, dzięki którym przeprowadzany jest proces technologiczny oczyszczania ścieków miejskich. Prezentowaliśmy na czym polegają poszczególne procesy i za pomocą jakich urządzeń są one realizowane. Zademonstrowaliśmy część naszego parku maszynowego, a także  specjalistyczne kamery do inspekcji kanałów oraz urządzenia do zgrzewania rur, wodomierze, zasuwy i hydranty. Panie z naszego Laboratorium Wodno-Ściekowego przedstawiły w plenerze pokaz chemicznych czarów.

Po prelekcjach i pokazach, dla wszystkich spragnionych relaksu, przygotowaliśmy szereg zabaw i konkursów, podczas których dzieci mogły wykazać się nowo zdobytą wiedzą. Ich uczestnikom wręczyliśmy drobne upominki oraz publikacje o naszej działalności i efektach inwestowania dzięki funduszom unijnym.

Przeprowadziliśmy także konkurs plastyczny ZWiKArt pn. „Wodny Świat ZWIK”, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli każdej z odwiedzających nas klas oławskich szkół. Dla zwycięzców ufundowaliśmy szczególnie atrakcyjne nagrody.

W drugim dniu obchodów Drzwi Otwartych w ZWiK, tj. w dniu 20 maja br., na terenie Parku Miejskiego w Oławie na stawach, wspólnie z Kołem Wędkarskim nr 19 w Oławie, przeprowadziliśmy zawody wędkarskie dla dzieci o Puchar Prezesa ZWiK. Wzięło w nich udział 16 uczestników, którym w ciągu 3 godzin udało się złowić dorodne okazy ryb o łącznej wadze 8,7 kg. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, a wszyscy uczestnicy dodatkowo nagrodami rzeczowymi, które otrzymali z rąk Pana Prezesa ZWiK Krzysztofa Pękali.

Dziękujemy serdecznie za wspaniałą atmosferę i zabawę, i już dziś gorąco zapraszamy na kolejne obchody otwartych drzwi ZWiK w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

19 maj 2017 r.

 

20 maj 2017 r.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.