Fotorelacja z Drzwi otwartych w ZWiK 2018

Z wielką przyjemności przedstawiamy relację z piątych już „Drzwi otwartych w ZWiK”, które odbyły się w dniach 10 i 12 maja 2018 r.

W dniu pierwszym, tj. 10 maja 2018 r. otworzyliśmy drzwi Zakładu Uzdatniania Wody przy ul. Nowy Otok 23. Na zielonych terenach naszego obiektu zaszczyciło nas swoją obecnością ponad 400 osób. Zaproszone grupy dzieci i młodzieży z oławskich szkół dowoziły specjalnie wynajęte autobusy. Osoby indywidualne przybywały własnym transportem. Wszystkim uczestnikom pokazaliśmy główne obiekty i urządzenia Zakładu, dzięki któremu mieszkańcy naszego miasta mogą delektować się w domach „Oławską Średniozmineralizowaną”. Zaprezentowaliśmy na czym polegają procesy ujmowania i uzdatniania wody oraz jej transportu do mieszkań i dlaczego nasza woda jest tak smaczna. Udostępniliśmy zwiedzającym do obejrzenia część naszego parku maszynowego, w tym specjalistyczne kamery do inspekcji kanałów, urządzenie do zgrzewania rur, zasuwy, samochód do ciśnieniowego czyszczenia kanałów.

Po prezentacji technologii i pokazach uczestnicy mogli odpocząć w cieniu drzew i na pięknej zieleni Zakładu oraz zrelaksować się uczestnicząc w szeregu przygotowanych konkursach i grach. Osoby, które wykazały się nowo zdobytą wiedzą oraz zręcznością zostały przez nas nagrodzone okolicznościowymi upominkami i publikacjami o naszej działalności.

Wytypowane przez opiekunów grupy dzieci i młodzieży wzięły również udział w konkursie plastycznym ZWiKArt pn. „ZWiK rękami malowany”. Młodzi plastycy za pomocą rąk umaczanych w różnokolorowych farbach na przygotowanych planszach przedstawiali wyobrażenie ZWiK Sp. z o.o. w Oławie jako przyjazne naturze przedsiębiorstwo dostarczające wodę i odbierające ścieki. Dla zwycięskich grup szkolnych ufundowaliśmy atrakcyjne nagrody.

W drugim dniu „Drzwi otwartych w ZWiK”, tj. 12.05.2018 r. przy ul. Spacerowej w Oławie, na terenie Parku Miejskiego przy największym stawie, wspólnie z Kołem Wędkarskim nr 19 w Oławie, przeprowadziliśmy zawody wędkarskie dla dzieci o Puchar Prezesa ZWiK. Udział w nim wzięło 15 uczestników. W ciągu 3 godzin uczestnikom udało się złowić ryby o łącznej wadze 10 kg. Zwycięzcy zawodów uhonorowani zostali okolicznościowymi pucharami, a wszystkie dzieci nagrodami rzeczowymi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drzwi otwartych za dobrą zabawę i aktywny w nich udział.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

10 maja 2018 r.

12 maja 2018 r.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.