Realcja z uroczystości – Konkurs

KOMISJA KONKURSOWA Z LAUREATAMI

27 marca w Sali Rajców oławskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Samochód ZWiK w Twoich kolorach”. W spotkaniu uczestniczyli laureaci, przedstawiciele władz miasta, oławscy radni, władze ZWiK, reprezentanci oławskich szkół, zaproszeni goście.

Zgłoszone w konkursie prace oceniało jury w składzie:

Jacek Zygmunt – przewodniczący, projektant, absolwent wrocławskiej ASP
Roman Kaczor – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Franciszek Październik – Burmistrz Miasta Oława
Krzysztof Pękala – Prezes Zarządu ZWiK Sp. z o.o. w Oławie
Marcin Maziarz – ekspert ds. marketingu i reklamy

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie koncepcji wymalowania samochodu specjalistycznego, który wkrótce uzupełni flotę pojazdów oławskiego ZWiK. Z uwagi na fakt, iż samochód będzie często widoczny podczas pracy na ulicach naszego miasta, prezes ZWiK – Krzysztof Pękala wpadł na pomysł, aby wymalować go w oryginalny i atrakcyjny sposób. Znając i doceniając kreatywność dzieci i młodzieży zaangażował uczniów oławskich szkół do stworzenia projektu plastycznego wymalowania pojazdu, tak aby na trwałe wpisał się w krajobraz naszego miasta.

Jurorzy mieli niełatwe zadanie – do konkursu zgłoszono ponad pięćset prac w trzech kategoriach: najlepszy projekt wśród uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych, najlepszy projekt wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz najlepszy projekt w głosowaniu internetowym. Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, a jakość artystyczna zgłoszonych prac sprawiła, że obrady jury trwały wiele godzin. Po długich dyskusjach, naradach, a nawet sporach jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Annę Szewczyk
z  klasy V A ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie
za najlepszy indywidualny projekt w kategorii szkół podstawowych w klasach 4-6
oraz
za najciekawszy projekt, który będzie inspiracją do ozdobienia pojazdu
NAGRODA: Konsola Xbox 360 Slim 4GB + Kinect

Natalię Cygan
z klasy II B Liceum Ogólnokształcącego nr  1 w  Oławie
za najlepszy indywidualny projekt w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
NAGRODA: Konsola Xbox 360 Slim 4GB + Kinect

Weronikę Frąckowiak
z klasy I C Gimnazjum nr 2 w Oławie
za najciekawszy projekt w wyniku głosowania internetowego
nagroda specjalna dla klasy oraz dla jego autora
NAGRODA INDYWIDUALNA : Tablet
NAGRODA DLA  KLASY:
czek w kwocie 1000 zł na wybrany przez wychowawcę i klasę cel

Dodatkową nagrodą dla twórczyni projektu, będącego inspiracją do ozdobienia pojazdu, będzie  jej własnoręczny podpis na wymalowanym pojeździe. Już wkrótce mieszkańcy Oławy będą mogli zobaczyć na ulicach miasta wymalowany w oryginalne barwy, supernowoczesny, ekologiczny wóz specjalistyczny do czyszczenia kanalizacji. Zakup samochodu zostanie zrealizowany przy dofinansowaniu ze środków unijnych. Warto dodać, że to kolejna inwestycja realizowana z funduszy Unii Europejskiej. Do tej pory oławski ZWiK otrzymał ponad 30 milionów złotych unijnych dotacji, i realizuje inwestycje rzędu 72 mln zł. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Spółki oraz dzięki inicjatywie i wielkiemu wsparciu naszego posła na Sejm RP – Pana Romana Kaczora.

Zakończony właśnie konkurs to kolejny dowód na to, że ZWiK dba o wizerunek naszego miasta i, że skutecznie nas zachęca do działań proekologicznych. Możemy być pewni, że samochód spełni swoje zadanie a jego obecność będzie nam przypominać o tym, jak wspaniale można połączyć technikę z pomysłowością i kreatywnością naszych najmłodszych mieszkańców.

Cieszy nas, że podejmowane w okresie ostatnich 10 latach decyzje pozwoliły na pomnożenie majątku Spółki trzykrotnie do wartości blisko 120 mln zł. Ten i inne sukcesy ZWiK pozwalają mieć pewność, że inwestycja w ZWiK to pewna lokata o mocnych fundamentach.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.