INFORMACJA O PŁUKANIU SIECI WODOCIĄGOWEJ

ZWiK_logo

Oławska mmmm

INFORMACJA O PŁUKANIU SIECI WODOCIĄGOWEJ

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie informuje, że w ramach planowanego, okresowego płukania sieci wodociągowej prowadzić będzie dodatkowe czynności w Zakładzie Uzdatniania Wody w Nowym Otoku. Działania związane z wyłączeniem z pracy, niezbędnej do dostawy wody części instalacji, mają charakter profilaktyczny i są standardowym procesem eksploatacji sieci wodociągowych. Z uwagi, jednakże na ich zakres, jak i znaczenie dla zbiorowego zaopatrzenia miasta w wodę, prace prowadzone będą przy pełnej mobilizacji zespołu naszej firmy i podmiotu zewnętrznego.

Prace prowadzone będą w sposób ciągły od godzin południowych 14 sierpnia przez kolejnych 48 godzin. O ich rozpoczęciu jak i zakończeniu będziemy informować Państwa poprzez system BASIA oraz komunikaty na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie informujemy, iż Spółka pomimo dużego zakresu prowadzonych prac zapewni ciągłość dostaw wody, jednak przy niższym niż standardowo ciśnieniu. Od Państwa zrozumienia i umiarkowanego korzystania z wody w tym okresie zależy, czy ograniczenia w jej dostawie będą uciążliwe czy też nie. Prosimy zatem, aby w dniach 14 i 15 sierpnia wstrzymać się z pracami, do wykonania których niezbędne będą duże ilości wody (np. nawadnianie ogrodów, napełnianie basenów, mycie dużych powierzchni, mycie samochodów, pranie). Jeżeli jest to możliwe, sugerujemy ich wykonanie poza wyżej wskazanym okresem.

Podczas prac, w przypadku zwiększonego poboru wody, mogą wystąpić chwilowe wahania ciśnienia oraz okresowe jej zaniki na wyższych piętrach budynków, a także tymczasowo, przebarwienia wody spowodowane zerwaniem miękkich osadów w Państwa instalacjach. Prosimy zatem o uważne korzystanie w tych dniach, szczególnie w przypadku użytkowania pralek, zmywarek, podgrzewaczy wody itp. oraz o obserwowanie i czyszczenie filtrów siatkowych tych urządzeń, zgodnie z instrukcjami ich producentów.

Informujemy także, iż awaryjnie na okres płukania sieci, uruchomimy dla Państwa całodobowy, bezpłatny, zastępczy punkt poboru wody na terenie Zakładu Uzdatniania Wody przy ul. Nowy Otok 23.

W przypadku wystąpienia niepokojących zdarzeń prosimy o kontakt telefoniczny, ze specjalnie na tę okazję uruchomionym w dniach 14 i 15 sierpnia, w godzinach od 7:00 do 16:00, Biurem Obsługi Klienta pod numerami telefonów: 71 303-95-30 lub 71 303-95-37 oraz pod całodobowym numerem pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego 994.

Za utrudnienia z tytułu prowadzonych prac przepraszamy i zapraszamy serdecznie do śledzenia naszej strony internetowej oraz do przyłączenia się i korzystania z bezpłatnego, automatycznego systemu powiadomień BASIA, który za pomocą krótkich wiadomości sms, błyskawicznie będzie Państwa informował o wszystkich zdarzeniach dotyczących dostawy wody.

ZWiK Sp. z o.o. w Oławie

basia-red 28.10 b małe

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.