Informacja w sprawie awarii zasilania w Zakładzie Uzdatniania Wody w Nowym Otoku w dniu 09.06.2020 r.

W związku z awarią, jaka miała miejsce w dniu wczorajszym, serdecznie przepraszamy wszystkich naszych odbiorców za zakłócenia i utrudnienia jakie wystąpiły w dostawie wody.

Awaria została wywołana czynnikami zewnętrznymi i powstała w wyniku uszkodzenia głównego kabla zasilającego nasz Zakład Uzdatniania Wody oraz uszkodzenia elektronicznych elementów sterujących pracą ZUW i studni głębinowych.

Złożoność i rozległość skutków awarii wymagała od nas podjęcia czasochłonnych czynności, co wpłynęło na czas przywrócenia prawidłowej pracy zakładu.

Nasze wczorajsze działania, prowadzone do późnych godzin nocnych, niestety nie usunęły jeszcze wszystkich skutków tego zdarzenia. W pierwszej kolejności miały za zadanie, aby jak najszybciej przywrócić dostawy wody dla Państwa.

Dokonane tymczasowe naprawy i wymiany elektronicznych elementów sterujących pracą zakładu, spełniają swoje zadania i do czasu dostawy nowych podzespołów, powinny zapewnić prawidłową pracę zakładu z właściwą wydajnością. Niestety, główny kabel energetyczny zasilający zakład, wykonany podczas rozbudowy ZUW w roku 2012, został uszkodzony i wymaga wymiany na długości ok. 200 metrów.

Obecnie zakład zasilany jest poprzez zapasowy kabel, zasilający wcześniej starszą jego część. Nie jest to rozwiązanie docelowe, jednak w tej chwili absolutnie konieczne. Dlatego też już w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy na naszym obiekcie prace, związane z wymianą uszkodzonego kabla.

Mamy nadzieję, że do czasu zakończenia wszystkich prac, zapasowy przewód zasilający spełni swoje zadanie i już nie będziemy mieli do czynienia z taką awarią.

W kolejnych dniach będziemy wyjaśniać przyczyny awarii wspólnie z Zakładem Energetycznym, aby na przyszłość zapobiegać podobnym zdarzeniom.

Chcemy zapewnić Państwa, o naszej determinacji w celu przywrócenia Oławie pewności zaopatrzenia w wodę.

Ta strona została wyświetlona już 651 razy
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.