Modernizacja ZUW

Z satysfakcją informujemy, iż realizując strategię ciągłej poprawy jakości świadczonych Klientom usług, w nocy z 10 na 11 czerwca 2022 roku zrealizowaliśmy drugi etap prac modernizacji układu zasilania energią elektryczną Zakładu Uzdatniania Wody w Nowym Otoku (ZUW).

W pierwszym etapie wymieniliśmy, znajdującą się bezpośrednio przy stacji transformatorowej zakładu, funkcjonującą od ponad 20 lat, główną rozdzielnicę zasilającą obiekt. W drugim etapie natomiast zainstalowaliśmy, w dyspozytorni ZUW, nową rozdzielnię zasilająco-sterowniczą oraz przyłączyliśmy do niej kable zasilające, z których jeden został wymieniony po awarii zasilania obiektu w 2020 roku.

W toku zasadniczych prac, od godziny 22:00 stopniowo obniżaliśmy ciśnienie wody w sieci miejskiej, aż do wyłączenia o godz. 22:30 pomp i zasilania energetycznego ZUW.

Z celu zapobieżenia niekontrolowanemu, całkowitemu opróżnieniu rurociągów przesyłowych po wyłączeniu zakładu, sieć była uzupełniana niewielkimi ilościami wody ze zbiornika retencyjnego wody uzdatnionej. W efekcie, woda pod niskim ciśnieniem dopływała do niektórych kondygnacji parterowych znajdujących się w dolnych partiach miasta i ich mieszkańcy nadal mogli korzystać z naszych usług.

Zaplanowane przez nas prace przebiegły zgodnie z założeniami. Proces napełniania rurociągów wodą i przywrócenie pełnej wydajności systemu jest procesem realizowanym stopniowo, który wymaga odpowiedniego czasu, aby nie doprowadzić do wystąpienia możliwych przebarwień wody.

Wszystkie urządzenia systemu zaopatrzenia w wodę powróciły do normalnej pracy, zgodnie z planem, przed godziną 6:00 rano. Nie otrzymaliśmy żadnych informacji ani sygnałów od mieszkańców miasta, aby po wznowieniu dostawy wody w sobotę rano wystąpiły jakiekolwiek zakłócenia w ilości czy też jej jakości.

W wyniku przeprowadzonych przez nas prac, uzyskaliśmy rezerwę w postaci dodatkowego zasilania wewnętrznej instalacji elektroenergetycznej Spółki co w przyszłości, w przypadku awarii zasilania, zapobiegnie konieczności wyłączania ZUW i wstrzymywania dostaw wody.

Zwiększenie pewności zaopatrzenia miasta Oława w wodę pozwoli nam oraz naszym Klientom cieszyć się dostawą zdrowej Oławskiej Średniozmineralizowanej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Ta strona została wyświetlona już 324 razy
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.