Rewitalizacja Starówki w Oławie – etap 1 Rynek

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie informuje, że od poniedziałku 5 września br. rozpocznie w obrębie Rynku prace budowlane związane z przebudową sieci wodociągowej w ramach zadania inwestycyjnego „Rewitalizacja Starówki w Oławie – etap 1 Rynek”.

Przebudowa sieci wodociągowej w Rynku praktycznie rozpoczyna etap realizacyjny  związany z „Rewitalizacją Starówki”. Ze względu na zakres prac zaplanowany do wykonania  w ramach tej inwestycji, w tym całkowita wymiana nawierzchni w Rynku, podjęto decyzje o przebudowie sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków w całym rejonie objętym rewitalizacją.

Prace związane z przebudową wodociągu rozpoczną się od południowej pierzei Rynku tj. numerów Rynek 2–8 i przebiegać będą w pasie zlokalizowanym wzdłuż krawężnika pomiędzy parkingiem dla samochodów i chodnikiem po stronie sklepów. W związku z powyższym ruch, w tym obszarze Rynku, będzie przez cały okres prowadzenia prac utrudniony, zarówno dla pieszych jak i kierowców pojazdów. Parking od strony chodnika na czas prowadzenia robót będzie częściowo wyłączony dla pojazdów i będzie tam obowiązywał zakaz parkowania. Pragniemy w tym miejscu przeprosić wszystkich mieszkańców za powstałe utrudnienia jakie wynikną podczas prowadzonych przez nas robót.

O pracach w kolejnych rejonach Rynku będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie do śledzenia informacji na stronie internetowej oraz do aktywowania i korzystania z bezpłatnego automatycznego systemu informowania o awariach BASIA, który za pomocą krótkich wiadomości SMS, błyskawicznie będzie Państwa informował o wszystkich zdarzeniach dotyczących dostawy wody.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.