Oławska młodzież ze ZWiK-iem w Sejmie RP

W dniu 10 września uczniowie klasy 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Oławy wzięli udział w wycieczce do Warszawy, którą zorganizował Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie.

Wycieczka była nagrodą główną w konkursie Street Art pod nazwą „Oławska Średniozmineralizowana – Skarb Oławy” przeprowadzonym pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pana Romana Kaczora.

Zadaniem uczestników w konkursie było zobrazowanie, kredą na chodniku, podstawowego produktu ZWiK jakim jest średniozmineralizowana, oławska woda. Konkurs był elementem obchodów, w maju bieżącego roku, Dni Otwartych Funduszy Europejskich w ZWiK, podczas których ZWiK udostępnił do zwiedzania swoje obiekty produkcyjne, a dla przybyłych uczniów oławskich szkół przygotował liczne atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów. Przypominamy, że wzięło w nim udział 17 grup uczestników reprezentujących swoje klasy. Drugą nagrodę, bilety wstępu do Afrykarium we Wrocławskim ZOO, otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, a nagrodę trzecią – bilety wstępu do kina 3D w Ośrodku Współpracy Europejskiej ODRA, przy ul. Młyńskiej 3 w Oławie, na dowolny seans, otrzymała klasa 2c z Gimnazjum nr 1 w Oławie.

W ramach wycieczki laureaci konkursu zwiedzili, jedyne w swoim rodzaju Muzeum Powstania Warszawskiego oraz imponujący gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą wycieczkę, uroczyście, podczas obrad Sejmu w Sali Sejmowej przywitał Pan Marszałek Jerzy Wenderlich, a po jego kuluarach oprowadzał i opowiadał Pan Poseł Roman Kaczor. Zwiedzanie Sejmu zakończone zostało wspólnym obiadem w restauracji sejmowej.

Wycieczka była wielkim przeżyciem, zarówno dla naszej młodzieży jak i dla jej wychowawców
i opiekunów. To nie pierwszy konkurs zorganizowany przez ZWiK. Z okazji swoich dni otwartych Spółka przeprowadziła już kilka takich konkursów, w ramach których ufundowała wiele atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych. ZWiK zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnych konkursach podczas przyszłych uroczystości. Laureatom wycieczki jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a Panu Posłowi i pracownikom ZWiK dziękujemy za jej zorganizowanie i przeprowadzenie.

FOTORELACJA

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.