#

Drzwi otwarte w ZWiK 2018

Szanowni Państwo

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnych obchodach „Drzwi otwartych w ZWiK”. W tym roku zachęcamy do zwiedzania naszego Zakładu Uzdatniania Wody w Oławie przy ulicy Nowy Otok 23.

Uroczystość organizujemy już po raz piąty. Akcja jest odpowiedzią na oczekiwania oławian. Dotychczas odwiedziło nas już blisko 2500 osób, głównie dzieci i młodzież z oławskich i okolicznych szkół.

Jako przedsiębiorstwo, które ma znaczący wpływ na środowisko naturalne, chcemy zaprezentować nasze nowoczesne urządzenia i procesy technologiczne, którymi codziennie dostarczamy Oławską Średniozmineralizowaną.

To, że woda ma niebagatelny wpływ na życie człowieka wie chyba każdy. Nie każdy oławianin natomiast wie, jaką wodę spożywa codziennie.

Podczas Państwa wizyty zdradzimy, dlaczego nasza woda jest wodą niezwykłą. Nasi goście dowiedzą się, że pochodzi ona między innymi w 100 % z ujęć głębinowych położonych w okolicach Oławy, że jej pokłady umieszczone są na głębokości dochodzącej nawet do 100 m, a złoża ukształtowały się około 65 do 1,8 mln lat temu, czyli w pierwszym okresie ery kenozoicznej. Wskażemy walory wody i to, dlaczego nadaliśmy jej nazwę Oławska Średniozmineralizowana.

Będziemy zachęcać do jej spożywania prosto z kranu. W tym celu przygotowaliśmy specjalne stoisko demonstracyjne, gdzie każdy będzie mógł skosztować Oławskiej Średniozmineralizowanej „wyprodukowanej” prosto z Zakładu Uzdatniania Wody w dogodnej dla siebie postaci tj.: schłodzonej, z gazem lub z sokiem.

Chcemy również zaprezentować urządzenia i procesy technologiczne, wybudowane w ciągu ostatnich kilku lat przy dofinansowaniu środkami z Unii Europejskiej, dzięki którym Oławska Średniozmineralizowana jest dostępna w każdym kranie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Będzie nam miło gościć Państwa w dniu 10.05.2018 r. w godzinach od 8:00 do 14:00. Przewidujemy, że czas przebywania na naszym obiekcie w Nowym Otoku zajmie około 2 godzin. Dla uczniów oławskich szkół zapewniamy dowóz specjalnie wynajętymi, autobusami.

Bardzo liczymy na świetną atmosferę oraz na aktywny udział w przygotowanych prelekcjach oraz grach, zabawach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Dla uczniów o szczególnych umiejętnościach plastycznych przygotowaliśmy konkurs ZWiKArt pod nazwą „ZWiK rękami malowany”. Zadaniem młodych artystów będzie wykonanie prac przedstawiających ZWiK Sp. z o.o. w Oławie jako nowoczesne, przyjazne naturze i społeczeństwu przedsiębiorstwo dostarczające wodę i odprowadzającego ścieki. Wyłonieni następnie, w wyniku głosowania internetowego laureaci, otrzymają atrakcyjne nagrody w formie dofinansowania do wycieczek szkolnych, dlatego serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia w nim udziału.

Konkurs ZWiKArt pn. „ZWiK rękami malowany”

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.