Zdroje z „Oławską Średniozmineralizowaną”

W celu promocji walorów wydobywanej, uzdatnianej i dostarczanej do mieszkańców miasta wody Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie od roku 2014 montuje własnym staraniem i na własny koszt poidełka. Dotychczas zamontowano 22 zdroje w szkołach i większych instytucjach oraz obiektach publicznych oraz 16 zdrojów ulicznych na terenie miasta Oława.

W ślad za dotychczasowymi działaniami ZWiK Sp. z o.o. w Oławie kontynuuje prace projektowe i montażowe w celu powiększenia liczby zdrojów do bezpłatnego korzystania z Oławskiej Średniozmineralizowanej prosto z sieci wodociągowej. Zdroje już zainstalowane i zaplanowane do instalacji na terenie miasta przedstawiamy na załączonej mapie.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zdrojów i picia wody bezpośrednio z kranu.

Uprzejmie informujemy, iż woda w poidełkach jest w pełni bezpieczna. Dostarczana jest bezpośrednio z sieci wodociągowej i okresowo kontrolowana pod względem jej przydatności do spożycia przez akredytowane laboratoria. Dwa razy w tygodniu urządzenie jest czyszczone i dezynfekowane przez uprawnioną osobę. Zdrój oprócz kranu górnego posiada zawór dolny do napełniania butelek lub bidonów. Dolna misa przeznaczona jest dla pojenia zwierząt. Prosimy o odpowiednie korzystanie ze zdroju ulicznego i jego szanowanie, to nasze wspólne mienie.

Zdroje „Oławskiej Średniozmineralizowanej” – Moje Mapy Google

Cykliczne czyszczenie i dezynfekcja zdrojów ulicznych:

Ta strona została wyświetlona już 1132 razy
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.