Okresowe płukanie sieci wodociągowych w sierpniu 2016 r.

INFORMACJA O OKRESOWYM PŁUKANIU SIECI WODOCIĄGOWYCH NA TERENIE MIASTA OŁAWA

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie informuje o planowanym w miesiącu sierpniu 2016 r. okresowym płukaniu sieci wodociągowej.

Prace mają charakter profilaktyczny i są standardowym procesem eksploatacji sieci wodociągowych.

Prace prowadzone będą okresowo w dni powszednie od poniedziałku do soboty rano w godzinach nocnych od 22:30 do 5:30. Szczegółowe terminy prac zostaną przedstawione na stronie internetowej Spółki www.zwik.olawa.pl oraz będą wysyłane w formie powiadomień SMS poprzez Bezpłatny Automatyczny System Informowania o Awariach (BASIA).

Odbiorców dotychczas niekorzystających z bezpłatnej usługi BASIA zachęcamy do jej aktywacji.

Jednocześnie ZWiK Sp. z o.o. w Oławie informuje, że podczas płukania rurociągów, w przypadku korzystania w tym czasie z przyłączy wodociągowych, może nastąpić chwilowe wahanie ciśnienia oraz pobranie wody z wypłukiwanymi osadami, które mogą barwić wodę oraz osadzać się na urządzeniach sanitarnych i na filtrach, w jakie zaopatrzona jest większość kranów i urządzeń AGD (pralki, zmywarki, podgrzewacze wody itp.). Instrukcje użytkowania tych urządzeń zalecają okresowe czyszczenie filtrów siatkowych. Przed praniem odzieży, szczególnie białej, prosimy o wcześniejsze sprawdzenie czy woda nie zawiera osadów.

W przypadku wystąpienia niepojących zdarzeń prosimy o ich zgłaszanie do Biura Obsługi Klienta czynnym w dni robocze w godzinach od 7:00 do 16:00 na numery telefonów: 303-95-30 lub 303-95-37, w pozostałym czasie na numer pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego 994.

Za wynikłe utrudnienia z tytułu płukania sieci przepraszamy.

ZWiK Sp. z o.o. w Oławie

basia-red 28.10 b małe

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.