Instrukcja korzystania z BIP

Baner BIP nowy

Ilekroć w niniejszej instrukcji stosuje się określenie:
BIP – oznacza Biuletyn Informacji Publicznej, utworzony na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1198.) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. z 2002 r. Nr 67, poz. 619),
podmiot – oznacza dysponenta niniejszej podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej.

MENU
Podstawowym elementem, niezbędnym do pozyskania informacji zawartych w BIP, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu w lewym panelu ekranu. Jest to menu przedmiotowe, które zawiera wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP.
Przycisk menu „Informacje nieudostępnione w BIP ” – zawiera informacje dotyczące sposobu dostępu do informacji publicznych będących w posiadaniu podmiotu i nieudostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej,
Przycisk menu „redakcja” – zawiera dane określające tożsamość osób, które wytworzyły informację lub zmieniły jej treść oraz tożsamość osoby, która wprowadziła informację do Biuletynu Informacji Publicznej.

WYSZUKIWARKA
W prawej, górnej części ekranu każdej strony BIP znajduje się moduł wyszukujący tzn. element oprogramowania umożliwiający znalezienie stron z poszukiwanymi informacjami. W zależności od tego, czy chcemy przeszukać cały serwer, wybrane podstrony, czy też sam moduł , wpisujemy poszukiwane hasło i potwierdzamy kliknięciem na przycisk „SZUKAJ W SERWISIE” lub znaczek LUPY.

 

Autor informacji: Kusiak
Autor ostatniej zmiany: Zienkiewicz
Data ostatniej zmiany: 23 października 2015
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.