14.11.2014 ZWiK na Piątkę

Z wielką satysfakcją informujemy, że oławskie wodociągi, po raz piąty, uzyskały zapewnienie  dofinansowania do planowanych i wykonywanych już inwestycji.

Tym razem, ZWiK Sp. z o.o. w Oławie otrzyma z Unii Europejskiej dodatkowo blisko 1,2 mln zł do zadań wartości 5,7 mln zł. Środki umożliwią sfinansowanie budowy wodociągów i kanalizacji w ulicach: Borsuczej, Wilczej, Serdecznej, Łagodnej oraz wodociągów w ulicach G. Zapolskiej, Lema i Wiśniowej wraz z ukończeniem strategicznego, z punku widzenia pewności dostaw do południowych rejonów Oławy, wodociągu od zakładu uzdatniania wody w Nowym Otoku do ulicy Gazowej.

Przypominamy, że w 2008 r. ZWiK podjął się przeobrażenia miejskiego systemu zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków. Dzięki sprawnej realizacji 20 kontraktów, w których wykonawcami były firmy wybierane w drodze indywidualnych przetargów publicznych, Oława doświadczyła niezwykłego skoku technicznego do najwyższych, europejskich standardów. Dzięki temu, z dumą możemy pochwalić się, że niemal w każdym rejonie miasta istnieje możliwość dostępu do wody i odbioru ścieków. Sytuuje to Oławę na szczycie najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sanitarną, miast w kraju.

Zapewnione dofinansowanie umożliwi obecnie wykonanie 9 dodatkowych kontraktów, których tym razem, ZWiK podjął się realizacji własnymi siłami. Wartość wszystkich inwestycji, jak nas poinformował prezes ZWiK p. Krzysztof Pękala, to ponad 78 mln zł. „Biorąc pod uwagę przyjęty w firmie sposób realizacji inwestycji ZWiK otrzyma dofinansowanie wraz ze zwrotem podatku Vat w wysokości blisko 45 mln zł. Nie udałoby się zdobyć tak wiele, gdyby nie wysoka aktywność Pana Posła Romana Kaczora, który z prawdziwą troską o nasze miasto i z zaangażowaniem wspiera ZWiK w staraniach o otrzymanie środków unijnych. Również w listopadzie, głównie dzięki determinacji Pana posła, otrzymaliśmy nowoczesny pojazd specjalistyczny do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji. Samochód ten został wymalowany w oryginalny i atrakcyjny sposób w oparciu o projekt wybrany w drodze konkursu wśród dzieci i oławskiej młodzieży szkolnej. Ten, niezwykle zaawansowany technicznie pojazd, będzie często widoczny podczas pracy na ulicach naszego miasta i będzie świadczył o wysokiej jakości naszych usług.

Działania i ilość prowadzonych przez ZWiK inwestycji powoduje, że firma jest obecnie rozpoznawalną marką w Oławie. Cieszę się z uzyskanego dofinansowania i dziękuję, w szczególności Panu posłowi Romanowi Kaczorowi i Panu Burmistrzowi Franciszkowi Październikowi za ich pomoc dzięki, której efektywnie dbamy o środowisko naturalne i sukcesywnie poprawiamy standard życia Oławian. 

2014 10 30 Konferencja ZWiK

Ta strona została wyświetlona już 5404 razy
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.