Zadanie ul. Wilcza – Borsucza

10.09.2015 r.

ZWiK Sp. z o.o. w Oławie informuje, że zadanie dotyczące budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Borsuczej i ul. Wilczej zostało zakończone. Od dnia 10.09.2015 r. mieszkańcy ww. rejonu mają możliwość podłączania swoich nieruchomości do do sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej.

22.07.2015 r.

W ciągu zaledwie tygodnia ZWiK dokonał montażu kolejnej przepompowni ścieków. Tym razem zbiornik przepompowni z polimerobetonu został posadowiony w ul. Borsuczej. Obiekt umożliwi odprowadzanie ścieków mieszkańcom z rejonu ul. Wilczej, Borsuczej. Podobnie jak w przypadku robót przy ul. Serdecznej, o której informowaliśmy tutaj, trudność zadania stanowiły istniejące warunki wodno-gruntowe t.j. napływ wody gruntowej w szczególności od strony Kanału Młyńskiego oraz duża głębokość wykopu sięgająca 5 m. W związku z tym zachodziła konieczność odwadniania wykopu z wykorzystaniem zestawu igłofiltrów oraz wspomagająco poprzez bezpośrednie pompowanie wody z wykopu. Do szalowania wykopu użyto szalunków słupowych. Zbiornik o średnicy DN1200, wysokości blisko 5 m oraz masie 2,5 tony został posadowiony na przygotowanej wcześniej płycie betonowej. W kolejnych dniach przystąpimy do montażu połączeń z istniejącą kanalizacją sanitarną oraz do uzbrojenia zbiornika w armaturę. Po tych pracach zostanie zamontowany monitoring umożliwiający kontrolę pracy obiektu z centralnej dyspozytorni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.