#

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w ZWiK 2016

Podziękowanie  Banner 750x200

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że w dniach 12 i 13 maja br. już po raz trzeci, dla mieszkańców Oławy i okolic, otworzymy drzwi obiektów naszej Spółki. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w tych dniach.

Radość jaką wyrażają dzieci, biorąc udział w grach i zabawach organizowanych podczas naszych iwentów, jest dla nas największą motywacją do organizacji takich wydarzeń. Dzięki zaangażowaniu również pedagogów oławskich szkół, łącząc edukację z zabawą możemy wspólnie kształtować świadomość ekologiczną.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Ministerstwo Rozwoju zaprosiło nas, jako skutecznego beneficjenta środków unijnych, do uczestnictwa w ogólnopolskich Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Informacja o naszym udziale zamieszczona została na stronie http://www.dniotwarte.eu/. Akcja polega na udostępnieniu szerokiemu gronu zainteresowanych, projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej oraz na promocji efektów wynikających z korzystania Funduszy Europejskich w Polsce. Będzie ona również doskonałą promocją naszego miasta. Relację i fotoreportaż z imprezy zamieścimy w lokalnych mediach oraz na naszej stronie internetowej.

Bardziej niż w latach poprzednich, w tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na promowanie zdrowego trybu życia i ekologię. Bez wody nie ma życia. Wszyscy wiemy jak ważnym jest czynnikiem, a Oława może poszczycić się jej wysoką jakością. Pokłady z których korzystamy ukształtowały się w pierwszym okresie ery kenozoicznej, czyli ok. 65 do 1,8 mln lat temu. Analiza zawartości składników mineralnych Oławskiej Średniozmineralizowanej wykazuje, że jej skład zbliżony jest do składu popularnych wód butelkowanych dostępnych w sklepach. Dla oławian ujmujemy ją za pośrednictwem 10 studni głębinowych z głębokości dochodzącej do 100 m, a następnie, w zakładzie uzdatniania wody poddajemy prostemu procesowi filtracji. Tak przygotowaną wodę dostarczamy do oławskich domów.

Dbając o środowisko naturalne i promując ekologię, do czego zobowiązuje nas nie tylko przynależność do Wspólnoty Europejskiej, realizujemy proces odbierania i oczyszczania ścieków, który pozwala ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko. To sprawia, że pozytywne efekty zatrzymania i unieszkodliwienia zanieczyszczeń pozostają w ścisłym związku z promowanym przez nas zdrowym trybem życia.

Poprzednie edycje naszego iwentu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów oławskich szkół. Również w tym roku zachęcamy wszystkich spragnionych wiedzy ekologicznej i technicznej do udziału w prelekcjach, na których zademonstrujemy pracę obiektów i urządzeń ujmujących, uzdatniających i dystrybuujących wodę oraz urządzeń, które odbierają i oczyszczają ścieki. Dla uczniów oławskich szkół, przygotowaliśmy liczne gry, konkursy i zabawy a dla zwycięzców, podobnie jak w latach ubiegłych atrakcyjne nagrody.

Do udziału w organizacji tegorocznych obchodów dni otwartych, dodatkowo, na drugi dzień zaprosiliśmy Straż Miejską, która będzie edukować naszych gości w zakresie bezpieczeństwa. Formułę powiększania grona współorganizatorów chcemy rozszerzać w latach kolejnych.

Efekty naszych prac sprawiają, iż dzisiaj ZWiK Sp. z o.o. w Oławie jest firmą innowacyjną i nowocześnie zarządzaną. Osiągnięcia techniczne i wyniki finansowe plasują nas w ścisłej czołówce wśród rozwijających się przedsiębiorstw z naszej branży, co już siedmiokrotnie zostało potwierdzone przyznaniem Spółce tytułu Gazeli Biznesu.

Dla naszych gości przygotowaliśmy liczne gry, konkursy i zabawy, a dla zwycięzców, podobnie jak w latach ubiegłych atrakcyjne nagrody. Będzie nam miło Państwa gościć w godz. od 9:00 do 14:30.

Zapraszamy do obejrzenia fotorealcji.

Konkurs ZWiK Art

Plakat_ZWiK_Art_2016 m

wiecej

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.